• ΑΓΩΝΕΣ
  • ΑΓΩΝΕΣ MASTERS
  • Νέα
  • Καλές Επιδόσεις από Διαχρονικούς Ακοντιστές στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α/Γ στη Πάτρα

Στις 14-15/07 πραγματοποιήθηκε στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο της Πάτρας το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ανοικτού στίβου, όπου υπήρξε συμμετοχή και Διαχρονικών αθλητών στον ακοντισμό με καλές επιδόσεις.

Την τρίτη θέση με αργυρό μετάλλιο κατέκτησε ο 37χρονος Γιώργος Ήλτσιος του ΟΣΦΠ με καλύτερη βολή στα 68.28μ ενώ και οι υπόλοιπες προσπάθειές του δεν ήταν κάτω των 64 μέτρων και δεν πραγματοποίησε καμία άκυρη βολή. Αναλυτικά οι προσπάθειές του ήταν : 64.11, 64.77, 67.47, 64.40, 65.75, 68.28, με καλύτερη την τελευταία του βολή που τον έκανε τρίτο Πανελληνιονίκη.

Ο 41χρονος Αναστάσης Λαουδίκος του συλλόγου Εν. Καζώνης-Κάλυμνος 2000, έκανε καλύτερη βολή στα 54.01μ και βρέθηκε στην 11η θέση του τελικού του ακοντισμού. Οι υπολοιπες δύο προσπάθειες του αθλητή ήταν στα 47.97μ και 50.39μ.

Στους προκριματικούς του ακοντισμού συμμετείχε και ο 46χρονος Διαχρονικός αθλητής Εμμανουήλ Ζανής του συλλόγου ΑΣ Αναγέννηση Σάμου με καλύτερη βολή στα 52.19μ, η οποία ωστόσο δεν τον έβαλε στον τελικό. Ο αθλητής έκανε τις εξής προσπάθειες : 50.09, 52.19, 51.80 και βρέθηκε στην 15η θέση.

Επιμέλεια : GreekAthletics