15ος Ημιμαραθώνιος Αγώνας Δρόμου Τύρναβος - Λάρισα

Ο Δήμος Λαρισαίων και ο Δήμος Τυρνάβου, σε συνεργασία με την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Θεσσαλίας και τη στήριξη της του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Λάρισας και της Ελληνικής Ομοσπονδίας Συλλόγων Λαϊκού Μαζικού Αθλητισμού–Υπεραποστάσεων, διοργάνωσαν τον 15ο Ημιμαραθώνιο αγώνα δρόμου «ΤΥΡΝΑΒΟΣ– ΛΑΡΙΣΑ» με τους παρακάτω όρους την Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2017, με αφετηρία την Κεντρική πλατεία Τυρνάβου και τερματισμό την Κεντρική πλατεία Λάρισας.

Παράλληλα με τον Ημιμαραθώνιο διοργανώθηκε και αγώνες 5.000μ.

Νικητής του Ημιμαραθωνίου ήταν ο Νίκος Τσικούρας με την αρκετά καλή επίδοση 1ωρ.12.17, ενώ έντονος συναγωνισμός έγινε για τις επόμενες θέσεις. Την δεύτερη θέση κατέκτησε τελικά ο Νικόλαος Νεοφώτιστος με 1ωρ.19.15, την τρίτη ο Κοσμάς Κωνσταντινίδης με 1ωρ.19.35 και την τέταρτη ο Φάνης Κάτσικας με χρόνο 1ωρ.19.50.

Στις Γυναίκες επικράτησε η Μαρία Κουμαντζέλη με επίδοση 1ωρ.39.35, αφήνοντας στην δεύτερη θέση την Δήμητρα Χαιροπούλου με χρόνο 1ωρ.40.17 και στην τρίτη την Σοφία Λούλου με επίδοση 1ωρ.40.24.

Συνολικά τερμάτισαν 338 δρομείς.

Στον αγώνα των 5.000μ. όπου τερμάτισαν 113 δρομείς στους Άνδρες κέρδισε ο Χρήστος Ζησόπουλος με 19.50.37 και στις Γυναίκες η Θεοδώρα Ανυφαντή με 22.50.92

Για τα πλήρη αποτελέσματα του Αγώνα πατήστε Εδώ:Αποτελέσματα Ημιμαραθωνίου Τύρναβος-Λάρισα 2017